Olcsó vagy drága nyílászárót válassz?Olcsóbb vagy drágább nyílászárót válassz? Egyáltalán mi az olcsó és mi a drága? Mire figyelj az ajtó és az ablak vásárlásnál? Hosszútávon megtérül-e a drágább nyílászáró? Amikor nyílászárót választasz ne feledd, hogy a végelszámolásnál dől el, hogy valóban az e az olcsóbb nyílászáró, amelyik kevesebbe kerül. A kérdés az, hogy a vásárláskor hajlandó vagy-e nagyobb összeget áldozni a nyílászáróra, annak érdekében... |
Olcsó nyílászáró vagy drága nyílászáró?
Amikor nyílászárót választasz ne feledd, hogy a végelszámolásnál dől el, hogy valóban az e az olcsóbb nyílászáró, amelyik kevesebbe kerül. A kérdés az, hogy a vásárláskor hajlandó vagy-e nagyobb összeget áldozni a nyílászáróra, annak érdekében, hogy utána az energiaköltségen spórolj, vagy a látszólag „racionálisabb”, azaz olcsóbb megoldást választod, és csak bizonyos idő eltelte után – az egyre nehezebben elviselhető energia számlák láttán – jössz rá, hogy rosszul döntöttél. A folyamatosan emelkedő gázárak mellett jelentős többletköltséget jelent, ha gyenge minőségű az épület nyílászárója, hiszen a hőveszteség 25-30%-a itt távozik.
A gyengébb minőségű, olcsóbb nyílászárók átlagos élettartama, jóval rövidebb (10-12 év), emiatt gyakrabban kell cserélned őket, így hosszú idő távlatában, már ez lehet a drágább megoldás, az ablakcserével járó felesleges felfordulásról nem is beszélve.
A tisztán fából készült külső nyílászárók estében meg kell még említenünk, hogy a legjobb technológiával felületkezelt ablakokat, ajtókat is - az időjárás viszontagságai miatt -, bizonyos idő eltelte után rendszeresen festeni, felület kezelni kell. Ez mindenképpen költséggel, és pluszmunkával jár.
|